5. međunarodno otvoreno prvenstvo Čakovca u šahu

U Čakovcu je od 18. do 20. siječnja održano 5. međunarodno otvoreno prvenstvo grada Čakovca u šahu. Turnir se igrao kroz 8 kola sa tempom 25 minuta po igraču uz dodatak od 15 sekundi za svaki potez.

Na turniru je nastupilo ukupno 79 igrača iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske i BiH podijeljenih u kadetski i seniorski turnir.

Na seniorskom turniru 2. mjesto sa osvojenih 5,5 bodova iz 8 susreta osvojio je član ŠK Vukovar ’91 Mario Zovko.

Od mladih vukovarskih šahista najbolji rezultat je ostvario sedmogodišnji Noa Ferdebar, koji je sa 5 osvojenih bodova zauzeo 5. mjesto. Noa je proglašen za najboljeg igrača turnira rođenog 2011. godine. Josipa Zovko je sa 4,5 boda zauzela 6. mjesto, dok je Erin Ferdebar sa 2,5 boda zauzela 20. mjesto.

Slijedeći nastup kadete ŠK Vukovara ’91 očekuje sredinom veljače kada se održava pojedinačno kadetsko prvenstvo Vukovarsko-srijemske županije.

cakovec-svi-zajedno noa-ferdebar-cakovec-2 noa-ferdebar-cakovec zovko-proglasenje